Üretim Süreçleri

Zeytin ve Zeytinyağı

Önce zeytinlerimiz taraklar yardımı ile elle toplanıyor. Hiçbir tür birbirine karıştırılmadan, özel imal edilmiş tentelere düşürülüyor ve zarar vermeden kasalara doldurulup birkaç saat içinde sıkıma alınıyor.

Sıkım işlemi, soğuk sıkım denilen ve 27 derecede gerçeklesen, sağlığınız için çok önemli olan bir yöntem ile yapılıyor. Çünkü daha yüksek sıcaklıklarda yapılan sıkım işlemlerinde, zeytinden çıkarılan yağ miktarında artış gözlenirken, sağlığınız için gerekli yararlı antioksidanlar ciddi ölçüde kayboluyor.

Zeytinyağına, sıkımdan sonra da gerekli özen gösterilmeli ve en iyi koşullarda muhafaza edilmeli. Biz işte bu sebeple ürünlerimizi özel olarak iklimlendirilmiş odalarda, ısı ve ışıktan uzak tutarak, paslanmaz çelik tanklarda üç ay boyunca sürekli müdahale ederek muhafaza ediyoruz.

Bütün bunlar sizlere sağlıklı yemekleriniz için taze, lezzetli ve en üst kalite yağı garanti etmek için.

Doğal Bakım Ürünleri

Doğal Bakım ürünleri serimizde, birçok üreticinin mali sebeplerden dolayı kullanmayı tercih etmediği, zeytinyağının en yüksek kalitesi olan soğuk sıkma Natürel Sızma Zeytinyağı adı verilen çok saf bir yağı kullanıyoruz üstelik %40’a varan oranlarda.

Tüm işlemlerinin bünyemizde ve en son teknoloji ile gerçekleştiği doğal bakım ürünleri serimiz, vücudunuz için zeytinyağının en doğal hali!

Organik Ahşap Ürünler

Bizler zeytin ağacının dokusunu çok seviyoruz. Ve doğanın bu eserinden, çiftliğimizin içindeki marangozhanemizde tüm kimyasallardan uzak, organik ahşap oyuncaklar ve hepsi birer tasarım ürünü olan mutfak malzemeleri yapıyoruz.

Oyuncaklarımız tamamen organik. Vernik, boya gibi çocuğunuzun sağlığı için zararlı hiçbir malzeme içermeyen bu ürünlerde koruyucu olarak sadece zeytinin kendi yağı kullanılıyor.

Karasu

Karasu; zeytin ağacının bize sunduklarını kullandıktan sonra elimizde kalan son kısımdır. Geriye kalan bu sıvı zeytinin içerisinde bulunan tüm bileşenlerden barındırır ve bu bileşenler açıkta durdukça içindeki asit miktarı yükselmeye başlar ve çevreye zararlı bir hal alır. Bu nedenle karasu herhangi bir suya ve ya toprağa dökülmez. Bunun yerine çevremizin sağlığını korumak için Güller Dağı Tur. Tar. İnş. San. ve Tic. A.Ş’de tesisimiz bünyesinde bulunan özel arıtma havuzumuza gönderilir. Karasu buradan toprağa ve suya karışmadan buharlaşma yolu ile imha edilir.

Ürünlerimizi kullanırken sizlerin de bizler gibi gönlü rahat olabilir. Çünkü bilirsiniz ki; tükettiğiniz ürünlerin üretim aşamasında sizlerin sağlığı kadar çevremizin sağlığı da düşünülmüştür.

Olive Farm
Tebrikler!
Sepete Git Alışverişe Devam et
Tebrikler!
Sepete Git Alışverişe Devam et
Hata!
Bilgilendirme
Tamam
Bilgilendirme
Adres Seçimine Dön Anasayfa Sepetten Ürünleri Çıkar
Bilgi
Üye Girişi Şifre Sıfırlama İsteği Gönder
Information
OK