OLİVE FARM ZEYTİNYAĞLARI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

ORGANİK

Olive Farm zeytinlikleri organik sertifikalıdır. Elde edilen hasat göreceli düşük olmakla birlikte, zeytinyağının içinde zararlı kimyasal ilaçlar, pestisit kalıntılarına rastlanmaz.

ÇOK SOĞUK SIKIM

Zeytinlerimiz Datça Mağazamızın hemen arkasındaki yağhanede ısı verilmeden oda sıcaklığında sıkılır; malaksör içi ısısı 27 derecelerdedir. Soğuk sıkımda kabul edilen norm 27 derecedir.Bu sıcaklığın üzerinde yapılan sıkımlarda yağ miktarı artar ancak kalite düşer. Olive Farm’da yağın miktarına değil niteliğine fazlaca önem verilir. Bu sayede 27 derecenin üzerinde yok olmaya başlayan vitamin, mineral ve poliphonel antioksidanlar tamamen muhafaza edilmiş olur.

DÜŞÜK ASİT

Zeytinlerimiz çiftliğimizdeki ağaçlardan toplanır ve 2 – 3 saat içinde beklemeden ve ezilmeden sıkıma girer ki bu sayede asitleşme ve oksidasyon önlenmiş olur.

DEPOLAMA

Zeytinyağı üretilirken ve sonrasında yağın düşmanı olan ısı, ışık ve havaya maruz bırakılmadan krom tanklarda dinlendirilip gün ışığı geçirmeyen özel olarak tasarlanan siyah camlı şişelerde sunulur.

SINIRLIDIR

Olive Farm’a ait 254 dönümlük organik zeytinliklerdeki 9572 zeytin ağacının zeytinleri sıkılır. Sezon içerisinde stoklar tükense bile yeni yağ için ertesi sezon beklenir.

AROMATİK ÖZELLİKLER

Yukarıdaki faktörlerin sonucu olarak Olive Farm zeytinyağları yakıcı, meyvemsi, çim kokulu olup nadir gurme özelliklere sahiptir.

Olive Farm
Tebrikler!
Sepete Git Alışverişe Devam et
Tebrikler!
Sepete Git Alışverişe Devam et
Hata!
Bilgilendirme
Tamam
Bilgilendirme
Adres Seçimine Dön Anasayfa Sepetten Ürünleri Çıkar
Bilgi
Üye Girişi Şifre Sıfırlama İsteği Gönder
Information
OK