Sıkça Sorulan Sorular

Neden organik tarım ?

Organik tarım, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen ve üretimde kimyasal girdi kullanılmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir. doğal dengeyi koruyarak hava ve su gibi yaşamsal kaynakların ve doğal hayatın korunmasını amaçlayan bir üretim yöntemidir.

Organik ürünleri nasıl tanıyacağız?

Organik Tarım; üretimde kimyasal girdi kullanmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir. Organik tarımın amacı; toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumaktır. Organik tarımda toprak ve su kaynakları, kendisini bir sonraki üretim süreci için yenilemektedir. Kaynakları tükeniş pahasına aşırı derecede kullanımının önüne geçen ve yüksek kaliteyi hedefleyen bir tarım sistemidir.

Paraben Nedir ?

Birçok kozmetik üründe ve ilaçlarda, ağrı kesicilerde, antibiyotiklerde, diş macunlarında bulunuyor! Kanserojen etkisi bulunduğu için yasaklama noktasına gelen Paraben'ler gıda ve ilaçlarda bakteri oluşumunu engellemek için koruyucu olarak kullanılıyor. Metil, etil, propil, butil paraben ve sondum benzoat, paraben çeşitlerine örnek… Bu maddelere duyarlı kişilerde ağır cilt bulguları veya deride kızarıklık, şişlik, kaşıntı ve ağrıya neden oluyorlar. Tipik olarak, ürünlerin içinde birden fazla paraben kullanılıyor ve mikroorganizmaların geniş alanlarına karşı koruyuculuğu sağlamak için sık sık diğer koruyucu tipleriyle birlikte kullanılıyorlar. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) de 'paraben'lerin östrojen hormonu gibi davranarak meme kanseri riskini artırabileceğini belirtmektedir. 

 

BU HAMMADDELER OLIVE FARM ÜRÜNLERİNDE KULLANILMAZ

Triklosan Nedir ?

Diş macunlarında, sabunlarda, şampuanlarda ve ev temizlik ürünlerinde kullanılır. Bu kimyasal, son derece karsinojen (kanser yapıcı madde) olup çok az bir miktarı bile vücuda alındığında soğuk terlemeler, dolaşım sorunları ve hatta koma gelişebilir. 

 

BU HAMMADDELER OLIVE FARM ÜRÜNLERİNDE KULLANILMAZ

Metilsotizolinon (MIT) Nedir?

Uzmanlar kozmetik koruyucularının anne karnındaki bebeğe zarar verebileceğini iddia ediyorlar. Yapılan araştırmalar şampuanlar ve nemlendiriciler gibi kozmetiklere konan koruyucuların sinir hücrelerine zararları olabileceğini ortaya koydu. Metilsotizolinon (MIT) adlı madde el kremlerinde, şampuanlarda ve diğer kozmetiklerde çok kullanılan bir kimyasaldır. Bakterileri öldürerek losyonların daha uzun süre saklanmasını sağlamaktadır. 

 

BU HAMMADDELER OLIVE FARM ÜRÜNLERİNDE KULLANILMAZ

Fenoksietanol Nedir?

Şampuanların, fenoksietanol içerdiğinde, gözü ve cildi tahriş ettiğini, üreme sistemi üzerine olumsuz etkileri olduğunu tahmin ediyoruz . 

 

BU HAMMADDELER OLIVE FARM ÜRÜNLERİNDE KULLANILMAZ

Alpha-Hydroxy Acids (AHA) Nedir.?

Nemlendirici, tonik, temizleyici, maske, yaşlılık lekelerini yok edici ürünlerde yer alır. AHA, ölü deriyi soyan bir madde olarak bilinir. Ancak uygulama sonrası derinin güneş ışığına % 50 daha fazla hassasiyet gösterdiği, derinin yaşlanma hızını artırdığı ve olası deri kanseri gelişimine neden olabildiği bilinir. 

 

BU HAMMADDELER OLIVE FARM ÜRÜNLERİNDE KULLANILMAZ

Olive Farm
Tebrikler!
Sepete Git Alışverişe Devam et
Tebrikler!
Sepete Git Alışverişe Devam et
Hata!
Bilgilendirme
Tamam
Bilgilendirme
Adres Seçimine Dön Anasayfa Sepetten Ürünleri Çıkar
Bilgi
Üye Girişi Şifre Sıfırlama İsteği Gönder
Information
OK